Ja som, ktorý som.

Autor: Marianna Šupolova | 22.5.2011 o 12:04 | (upravené 23.5.2011 o 20:58) Karma článku: 4,00 | Prečítané:  418x

Keď Boh poveril Mojžiša aby išiel vyslobodiť Izraelitov. Mojžiš sa ho spýtal čo má povedať, ak sa spýtajú kto ho poslal. Boh Mojžišovi odpovedal nech Izraelitom odpovie: "Ja som, ktorý som."

Boh je, ktorý je. Keď som bola ešte malá, často som po všetkých šuplíkoch a skrinkách hľadala pohľadnice, listy a všetky možné somariny, aby som mala čo robiť a do čoho šprtať. Na jednej pohľadnici bola zvrchu odfotená rozkvitnutá margarétka a pod ňou napísané: „Boli sme stvorení na jeho obraz.“ Pozerám na ňu, pozerám, čítam a nič. Pekná margarétka, divná veta tak ju vrátim späť. No dnes by som ju už asi späť nevrátila. Boh stále je ten, ktorý je. A my sme stále predsa len po ňom, či chceme alebo nie. Z toho všetkého mi vychádza len jedno. My sme, ktorí sme.

Sedím na facebooku, píšem so spolužiačkou a zrazu si kamarátka hodí na nástenku odkaz na svoj článok. Intenzita článkov s zväčšuje, ja stále čítam viac a viac, objavím príspevky iných ľudí a postupom času sa aj vo mne pomaly rozsvecuje žiarovka. Čo ak to skúsim? Možno to dokážem aj ja! A možno nie... Mesiace idú ďalej a ja stále ostávam iba pri čítaní. Niečo vo mne sa však trhá von. Bojujeme dlho a ja si hrdinsky myslím že aj statočne, no našťastie to nado mnou na chvíľku zvíťazilo. Klikla som si na denník sme a dostala som sa až tu. Podľa hlavy robím len trápne šialenstvo. Podľa hlavy neviem písať, nie som schopná vytvoriť plnohodnotné dielo, podľa hlavy, ktorá ma vždy zastaví niekde v polovici mojich poviedok, je práve tá polovica tak akurát dosť. No ja nechcem. Chcem to skúsiť napriek hlave...Chcem písať.

Možno začínam rozpisovať príliš veľa rovín a nepozliepaných celkov, no pre mňa to je jedna veľká cukrová vata. Chcem byť tá, ktorá v skutočnosti som. Ak to znamená, že prejdem mnohými odmietavými postojmi, nepochopenými výrazmi a trápnymi situáciami, tak to hádam zvládnem. Ale myslím si, že každý jeden človek by raz mal skúsiť byť sám sebou. Preto chcem začať, práve teraz, práve tu, práve takto a práve s vami. Je tu veľká pravdepodobnosť, že sa časom ukáže že toto nie som ja, no moje srdce bude čisté, lebo bude vedieť že to skúsilo. Že skúsilo hľadať samého seba. Že skúsilo zistiť kto vlastne je....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?